Skip to content

Jaké jsou rozměry kontejnerů o velikosti 40 stop High Cube?

Mezinárodní přeprava zboží je možná i díky 40stopým kostkovým kontejnerům (High cube), které využívá námořní přeprava nebo autodopravci. Jaké jsou rozměry kontejnerů a jaký je mezi nimi rozdíl ve srovnání se standardními 40stopými kontejnery?

Rozměry kontejnerů

Kostkový kontejner o velikosti 40 stop má rozměry 20 stop x 8 stop x 8,2 stop (délka x výška x šířka). Pro lepší představu si můžete High Cube kontejner porovnat s kamionem, jehož délka je 50”, zatímco 40stopý High Cube kontejner má délku až 83”.

40stopový standardní přepravní kontejner vs. High Cube

Výhodou 40stopého High Cube kontejneru je větší krychlový objem, díky čemuž se do něj vejde i delší zboží. Pro srovnání se 40stopým standardním přepravním kontejnerem, High Cube umožňuje přepravit zhruba dvojnásobné množství nákladu. Jedná se o největší přepravní kontejner z hlediska krychlových metrů, a proto je v rámci dodavatelských vztahů velmi často využíván zejména kupujícími, kteří potřebují přepravit velký náklad a zároveň ušetřit.

Většina přepravců naceňuje přepravu podle objemu nebo hmotnosti, takže při použití 40stopého High Cube kontejneru získáváte podobné výhody jako při přepravě 20stopého kontejneru a cena za jednotku je přibližně stejná (v závislosti na vaší poloze). Ceny se však mohou zvýšit v případě přemisťování velkých a těžkých předmětů, například strojů či vybavení.

Maximální zatížení 40stopového High Cube kontejneru

Podle normy ISO může mít jedna paleta naložená na 40 stopový High Cube kontejner maximální zatížení 750 kg bez ohledu na to, jak je zboží velké. Celková maximální nosnost 40stopového High Cube kontejneru je 11 300 kg, avšak ne vždy je využívána.

Maximální nosnost kontejneru se musí přizpůsobovat různým pravidlům a předpisům zemí, do kterých je náklad směřován. Proto je důležité všechny informace ohledně maximální hmotnosti přepravního kontejneru zjistit předem. V případě nedodržení limitů nebo dalších pravidel vám mohou vzniknout vysoké dodatečné poplatky, které celou přepravu zboží prodraží. Také se vám může stát, že si budete muset pronajmout další kontejner a náklad kvůli velké hmotnosti rozdělit na dvě části.

Přeprava zboží bez zbytečných komplikací

Vyhněte se zbytečným problémům při přepravě zboží a při dovozu nebo vývozu se spolehněte na odborníky, kteří mají s přepravou zboží několik zkušeností. Přepravní společnost Infinity Forwarding se postará o bezpečné doručení vašeho nákladu až k vám do skladu na Slovensko nebo do České republiky.

Naši experti na dovoz a vývoz s vámi celý přepravní proces konzultují a pomohou vám najít to nejefektivnější řešení za nejlepší ceny. V případě jakýchkoli otázek nás neváhejte kontaktovat a my si s vámi rádi domluvíme bezplatnou konzultaci.